Masaryčka je škola, která se snaží podporovat sportovce. Její pohybové kroužky navštěvuje mnoho dětí již od 1. třídy. Mezi ty nejpopulárnější sporty patří basketbal, florbal, šachy nebo tenis. V prvních třech jmenovaných sportech byla škola několikrát účastníkem mistrovství ČR základních škol.

Již v minulosti na Masarykovu základní školu chodilo mnoho talentovaných sportovců a nás vždy těší, když se dozvídáme z médií o jejich úspěších. Mezi ty nejvýraznější patří Věra Cechlová Pospíšilová - bývalá atletka, diskařka, olympijská medailistka a mnohonásobná mistryně ČR. Dále např. bývalý žák Vojta Netrh – juniorský reprezentant v plavání, nebo Jakub Trusina, který hraje basketbal a studuje v USA. V současné době nám velkou radost dělá žák osmého ročníku Jan Krpeš – mládežnický reprezentant v kickboxu s úspěchy na evropských i světových soutěžích.

Po nedávno uveřejněném článku o našem bývalém žákovi, prvoligovém basketbalistovi Dominiku Kynzlovi - hráči Slavoje BK Litoměřice, který získal na akademickém MS v Chorvatsku stříbrnou medaili, byl v minulém týdnu publikován článek o dalším odchovanci naší školy, hokejistovi Michalu Danielovi. Ten se po čtyřech letech vrací ze srbského Bělehradu, kde nastupoval za Crvenu Zvezdu. V příští sezóně bychom ho měli vídat v prvoligovém týmu HC Stadion Litoměřice. Blahopřejeme a všichni z Masaryčky mu držíme palce!

© Design Quasar 2010. Realizováno redakčním systémem Webredaktor