Florbalisté z Masarykovy základní školy v Litoměřicích se zúčastnili kvalifikace na republikové mistrovství v Orion florbal Cupu 2010/2011v kategorii mladších žáků. V kvalifikační skupině A, která se hrála v Praze v hale Tatranu Střešovice, se družstvo z Masarykovy školy jako reprezentant Ústeckého kraje postupně utkalo s vítězi za Prahu, ZŠ Petrovice, a Karlovarský kraj, se sportovní základní školou Konečná v Karlových Varech. Jen krůček a trocha štěstí chybělo litoměřickým k postupu do nejlepší „pětky“ v republice. V prvním utkání hosté z Litoměřic vedli ještě 2,5 minuty před koncem 4:3. Dvěma velmi spornými přestupky byla Pražanům nabídnuta luxusní šance zahrát si dvojnásobnou přesilovku 5 na 3, čehož výtečně využili a dvěma góly otočili zápas ve svůj prospěch.

Ve druhém utkání hráči z Masarykovy ZŠ vedli do poslední minuty. Bohužel tři vteřiny před koncem inkasovali vyrovnávající branku a zápas tak skončil nerozhodně 5:5. Sny o postupu se rozplynuly. I přes neúspěch v této části soutěže je vítězství v krajském kole a účast v bojích mezi 15 nejlepšími florbalovými školami v ČR nejvýraznější metou, jíž litoměřičtí žáci ve florbalu dosáhli.

Střelci: Jaroslav Vandas a Adam Šalanský 3, Matěj Drha 2, Jakub Kroupa 1

Sestava: útok – Jaroslav Vandas, Adam Šalanský, Matěj Drha, Jakub Kroupa, Roman Bečka