Žáci všech ročníků se v rámci výuky cizích jazyků dozvídají mnohé o tradicích daných zemí. V hodinách anglického jazyka se tak v čase velikonočním dozvěděli, že Velikonoce se slaví ve Velké Británii velmi odlišně.

Nebarví se vajíčka, pomlázku nikdo neplete a koledovat se v pondělí nechodí. Místo toho se každoročně děti těší na Easter Egg Hunt, lov velikonočních vajíček, které jim po zahradě rozsype velikonoční zajíček, Bunny Rabbit. Pro přiblížení a zapamatování této tradice jsme se rozhodli uspořádat náš vlastní Easter Egg Hunt na zahradě školy. Žáci tříd 4. B, 5. A a 5. B a na přání dokonce i 7. B byli na lov vybaveni vlastním čokoládovým vajíčkem, které ukryli na zahradě školy. Skupiny se poté prostřídali a lov mohl začít. Většina žáků byla úspěšná do pěti minut, našli se nicméně i tací, kteří potřebovali s hledáním malou pomoc spolužáků.

Na konci netradiční hodiny angličtiny si každý pochutnal na svém ´úlovku´ a s přáním krásných Velikonoc, Happy Easter, jsme zakončili velikonoční výuku anglického jazyka.

Mgr. Dragoňová

foto zde

© Design Quasar 2010. Realizováno redakčním systémem Webredaktor