V sobotu 17. 1. 2015 se konal třetí turnaj seriálu Grand Prix mládeže ve Štětí - „O pohár města Štětí“. Tento turnaj, který byl již X. ročníkem šachového turnaje mládeže a jehož pořádáním se opět úspěšně zhostil Klub šachistů Štětí, byl zařazen do XIII. ročníku seriálu Grand Prix jednotlivců mládeže ÚKŠS. Zúčastnilo se celkem 88 dětí ve třech kategoriích. Naše výprava reprezentující Masarykovu ZŠ Litoměřice nastoupila v počtu 7 dětí, které všechny hrály v kategorii mladších žáků. Naši se ve velkém pelotonu 44 hráčů rozhodně neztratili a reprezentovali s velikou chutí, odhodláním a rozhodně se ctí a úspěšně. Sbírání cenných zkušeností bylo vždy doprovázeno srdnatým bojem vždy až do samého konce a všichni naši reprezentanti podali velice pěkné výkony úměrné svému věku. Jejich vytrvalost a píle při trénování královské hry přinášejí první ovoce a je velkým příslibem do budoucnosti. Zvláště je třeba vyzdvihnout výkon a umístění sourozenců - dvojčat Podlahových z 1. A, která získala v samostatně vyhlašované kategorii mladších žákyň Šárka se 2 body stříbrnou a Markétka s 1 bodem bronzovou medaili a byly také obě s odměnou vyhlášeny i nejmladšími účastnicemi turnaje.

Na fotografii jsou zleva v první řadě Štěpán Stojanov, Jiří Cepník, Vojtěch Novotný, David Zákravský, sourozenci Šárka a Markéta Podlahovy a Vítek a Tobiáš Dvořákovi; v druhé řadě p. Novotný, Otakar Trojáček-trenér, p. Podlaha a p. Dvořák

Další naši zástupci v kategorii mladších žáků obsadili tato místa: 17. místo David Zákravský – 4 body, 25. místo Jiří Cepník – 3 body, 31. místo Vojtěch Novotný – 3 body, všichni z 3. A, 36. místo Štěpán Stojanov – 2 body, 37. místo Vítek Dvořák – 2 body, oba z 2. A. Všichni naši benjamínci, kteří byli na takto velkém turnaji poprvé, si vedli velice úspěšně i tím, že dokázali udržet v pohodě pozornost a v pokoji vydržet tak náročný šachový program až do samého konce. Poděkování si též zaslouží rodiče reprezentujících dětí, kteří byli významnou oporou trenérovi dětí po celou dobu turnaje. Přejme i nadále našim žákům reprezentujícím naši školu štěstí v podobě trpělivé vytrvalosti, houževnaté píle a upřímné radosti ze hry i v nadcházejících trénincích a turnajích. Naši žáci budou reprezentovat naši Masarykovu ZŠ Litoměřice a náš okres v krajském kole přeboru škol v šachu v kategorii Základní školy 1. stupeň, které se uskuteční 28. 1. 2015 ve Štětí a kde se bude také bojovat o dvě postupová místa do celorepublikového finále přeboru škol ve Vyškově. A dále dalším turnajem mládeže v šachu bude domácí Grand Prix v Litoměřicích 7. 2. 2015 v prostorách  Centrální školní jídelny. Pořádání této akce se uskuteční pod záštitou a v přímé organizaci Litoměřické šachové školy. Všichni příznivci šachu v Litoměřicích jsou srdečně zváni! Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na internetových stránkách www.ukss.cz.