V sobotu 7. 2. 2015 pokračoval seriál turnajů Grand Prix mládeže v šachu v Litoměřicích. Pořadatelům ŠK Slavoji Litoměřice a Litoměřické šachové škole se podařilo zajistit i účast zahraničních hostů. Ve třech kategoriích se sešlo 91 mladých hráčů z Ústeckého kraje a z družebního německého města Míšně. K vidění byla spousta pěkných partií.


Na snímku jsou Patrik Ott, Hana Turková, Vojtěch Mazanec, Zdeněk Kavka, Jiří Cepník, Mikuláš Turek, Ela a Adam Trejbalovi, Štěpán Stojanov, Daniel Antal, Tobiáš a Jonáš Dvořákovi a Otakar Trojáček - trenér šachu

V kategorii mladších žáků jsme měli 9 zástupců. Naši reprezentanti sehráli velice hodnotné a pěkné partie a sbírali také cenné zkušenosti. Škoda jen, že pro nemoc nemohli nastoupit hráči: nadějná dvojčata Podlahových, Vítek Dvořák, Václav Turek a pro vytížení na fotbalovém turnaji Vojtěch Novotný a David Zákravský. V kategorii mladších žáků, ve které hrálo 44 hráčů, naši obsadili tato místa: Patrik Ott - 5 bodů, který bojoval  do posledního kola o 1. místo a jen prohra  v posledním kole s vítězem turnaje ho posunula  na 8. místo. Další naši  - 13. místo Mikuláš Turek - 4 body, 15. místo Jiří Cepník - 4 body, 32. místo Štěpán Stojanov - 3 body, 36. místo Adam Trejbal - 2,5 bodu, 39. místo Daniel Antal - 2 body, 40. místo Vojtěch Mazanec - 2 body, 41. místo Zdeněk Kavka -1,5 bodu a 44. místo Tobiáš Dvořák – 0 bodů. V kategorii starších žáků jsme měli jedinou zástupkyni naši Hanu Turkovou, která obsadila se 4 body mezi 35 hráči pěkné 12. místo a v samostatně vyhlašované kategorii starších dívek získala 2. místo a stříbrný pohár. Všichni naši podali velmi pěkný a statečný výkon a potvrdili, že šachy hrát umí a v konkurenci papírově silnějších hráčů se rozhodně neztratili. Zvláště nejmladší hráč turnaje teprve pětiletý Tobiáš Dvořák si takto svůj první takto velký turnaj užíval za vydatné asistence svého mladšího tříletého brášky Jonáše. I pro naše hráče, kteří budou reprezentovat naši Masarykovu základní školu, náš okres Litoměřice a i náš Ústecký kraj v nadcházejícím celorepublikovém finále Přeboru základních škol v kategorii 1. - 5. tříd, které se uskuteční ve dnech 14. - 15. dubna 2015 v Mostě, je to ta nejlepší povzbuzující průprava a zároveň trénink. Dalším podnikem mládežnických šachových turnajů bude Grand Prix mládeže v Klášterci nad Ohří 28. února 2015. Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na internetových stránkách www.ukss.cz .

Otakar Trojáček - trenér šachu

foto

 

 

© Design Quasar 2010. Realizováno redakčním systémem Webredaktor