V sobotu 14. března 2015 se konal šachový turnaj Velikonoční šachovnice. Tento turnaj pořádal Klub šachistů Štětí ve spolupráci s Litoměřickou šachovou školou pro děti ze šachových kroužků litoměřického regionu. Zúčastnilo se celkem 29 dětí ve dvou kategoriích. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol tempem 2x15 minut dle pravidel FIDE pro rapid šach. Naše výprava reprezentující ZŠ Masarykova Litoměřice měla zastoupení pouze v mladší skupině začátečníků, kde jsme měli 5 zástupců. A naši se rozhodně v početné konkurenci neztratili a reprezentovali se ctí a úspěšně.

Velice pěkný a ucelený výkon předvedl náš Jirka Cepník ze 3.A, který ziskem 6 bodů ze 7 partií obdržel zlatou medaili. Adam Trejbal z 2.B velice statečně bojoval do posledního kola o stříbrnou a bronzovou medaili, na konec i 4. místo se ziskem 4 a půl bodu je cenným úspěchem a povzbuzením do dalších srdnatých bojů za šachovnicí. Štěpán Stojanov z 2.A  také s nadšením bojoval a ziskem 3 a půl bodu obsadil 8. místo. V samostatně vyhlašované kategorii mladších začínajících dívek získala naše Šárka Podlahová z 1.A  se ziskem 3 bodů pěknou bronzovou medaili a celkově 11. místo a její sestra Markéta Podlahová z 1.A se ziskem 2 bodů obsadila 14. místo. Celkově lze hodnotit umístění a předvedenou hru našich žáků velice úspěšně. Vždyť dva naši zástupci vybojovali medaile. Gratulujeme!  Celý turnaj probíhal v přátelském duchu lásky, radosti a pokoje a děti si tuto pohodu velice užívaly.

Především bych rád poděkoval za podporu trenérů, rodičů a přátel školy, díky níž mohla tato akce šachových kroužků litoměřického regionu proběhnout. Dalším podnikem mládežnických šachových turnajů bude Grand Prix mládeže v Teplicích 11. dubna 2015, který bude zároveň poslední přípravou našich žáků, kteří budou reprezentovat naši Masarykovu základní školu, náš okres Litoměřice a i náš Ústecký kraj v nadcházejícím celorepublikovém finále Přeboru základních škol v kategorii 1. – 5. tříd, které se uskuteční ve dnech 14. – 15. dubna 2015 v Mostě. Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na internetových stránkách www.ukss.cz.

Otakar Trojáček - trenér šachu  

foto

© Design Quasar 2010. Realizováno redakčním systémem Webredaktor