Ve středu jsme si udělaly výlet do Bíliny. Proč to „y“? A co tam? Pětice slečen z Masaryčky totiž postoupila z okresního kola v atletice na kolo krajské, a to se konalo právě na bílinském stadionu. Sice byla zima, že by ve třídě určitě bylo lépe, ale vedly jsme si dobře! Dokonce jsme se probojovaly v průběžném pořadí mezi školami na 2. místo! Taky aby ne: ve vrhu koulí excelovala mistryně ČR v této disciplíně Viky Šimonová a vrhla se na 1. místo, mistryně ČR ve skoku vysokém Viky Klepetková nezklamala a doskočila si na první příčku i tady. V hodu kriketem se ukázala Jessie Kabelková a získala krásné 3. místo. Dívky závodily ještě v běhu na 60 a 800 metrů a ve skoku do dálky, kde skončily na pěkných pozicích, nicméně na tzv. bednu to již nestačilo.

Olympijský čtyřboj byl najednou za námi. Zažily jsme chvilky nervozity, hlavně před obávanou „osmistovkou“, odhodlání vyhrát – konkurence byla opravdu velká. Dokonce rozhořčení, kdy nikdo nepočítal, že Viky bude skákat tak výborně, až u doskočiště osiří, aby trumfla svůj osobní rekord 167cm. Skončila při neuvěřitelných 163 cm s nervózními pohledy pořadatelů v zádech, ovšem se suverénní rezervou, a s rychlou výměnou obuvi spěchala odběhat 800 metrů. Zažili jsme ale i legraci. Umíte si představit cestu domů za zpěvu árií, lidovek i kotlíkářských hitů z úst poberťáků?

Co ale dobře zní? 3. místo na kraji!! Za to tleskám, smekám a děkuji Viktorce Klepetkové, Viky Šimonové, Jessie Kabelkové, Klárce Hudcové a Eli Jirkovské, protože makaly do roztrhání těla.