Motto naší školní družiny je: „Kdo si hraje, nezlobí.“

 

Myslíme si, že každé dítě si u nás přijde na své, posuďte sami.

 

Nejvíce využíváme naší školní zahrady s různými atrakcemi, jejíž dominantou je bazén s čističkou vody a solárním ohřevem. Zahrada sousedí s venkovní učebnou, kterou také využíváme.

 

Plně k dispozici nám je naše školní hřiště. Většinou zde chlapci hrají fotbal nebo florbal, děvčata košíkovou nebo vybíjenou, ale hrajeme zde i spoustu jiných společných her.

 

Docházíme také na dopravní hřiště, kde se děti seznamují s pravidly silničního provozu. Mohou zde jezdit na vypůjčených či vlastních kolech, koloběžkách nebo kolečkových bruslích.

 

I vybavení školní družiny zaručuje dětem mnoho zábavy – jsme vybaveni televizí, DVD a video přehrávači, počítači, velkým množstvím společenských her apod.

 

Spolupracujeme s pedagogickou školou. Studentky, pod pedagogickým dozorem, jeden den v týdnu našim dětem připraví program, ve kterém zužitkují vědomosti nabrané při teoretické výuce (hry, soutěže, práce s materiály, hudební chvilky apod.).

 

Pravidelně navštěvujeme solnou jeskyni, kde jsou hry dětí spojeny s kladným přínosem pro jejich zdraví.

 

Do programu zařazujeme i časté návštěvy galerie výtvarného umění.

 

Jsme pravidelnými návštěvníky Knihovny K. H. Máchy, kde se zúčastňujeme akcí, které knihovna pořádá.

 

Navštěvujeme plavecký bazén. Rádi zde pomáháme začátečníkům, organizujeme program pokročilým (otužování, potápění, hry a soutěže ve vodě apod.).

 

Využíváme nabídek různých kulturních akcí. Navštěvujeme kino, divadelní představení, přijíždí za námi kouzelník apod.

 

Celý program přizpůsobujeme tak, aby děti mohly v potřebném čase přecházet na kroužky pořádané školou. Jedná se o kroužky florbalu, hry na flétnu, zdravotnický, výtvarný atelier, šachový, dramatický, anglického jazyka nebo kroužek šití „Špendlík“.

 

Kde se zrovna pohybujeme, samozřejmě záleží na počasí a ročním období. V zimě si neodpustíme zimní radovánky na sněhu, v létě koupání v bazénu na školní zahradě. Krásné je u nás samozřejmě i období vánoční a velikonoční, kdy děti vyrábějí přáníčka, dárečky apod. Rádi dodržujeme lidové zvyky a pranostiky. Navštěvujeme výstavy a akce s nimi spojené. K oblíbeným vycházkám patří cesta na Mostnou horu.

  

Školní družina funguje v době:            0600 - 0740

                                                          1140 - 1630


                                                

Na setkání s Vámi a Vašimi dětmi se těší paní vychovatelky.

 

© Design Quasar 2010. Realizováno redakčním systémem Webredaktor