Litoměřický pohár v šachu

Litoměřický pohár v šachu

V sobotu 16. 2. 2013 pokračoval seriál turnajů Grand Prix mládeže v šachu a to v Litoměřicích. Pořadatelům ŠK Slavoji Litoměřice a Litoměřické šachové škole se podařilo zajistit i účast zahraničních hostů. Ve všech kategoriích se sešlo 108 mladých hráčů z Ústeckého a Libereckého kraje a také německé Míšně. K vidění byla spousta pěkných partií.

V kategorii mladších žáků jsme měli 6 zástupců. Naši reprezentanti sehráli velice hodnotné a pěkné partie a sbírali také cenné zkušenosti. Škoda jen, že pro nemoc nemohli nastoupit Hana Turková, Patrik Ott a Matěj Kubelka. V kategorii mladších žáků, ve které hrálo 52 hráčů, naši obsadili tato místa: 15. místo Mikuláš Turek – 4 body, 17. místo Otakar Trojáček – 4 body, 37. místo Vojtěch Mazanec – 2,5 bodu, 38. místo Vojtěch Trojáček – 2,5 bodu, 47. místo Antonín Kabelka – 2 body a 52. místo Vojtěch Novotný- 0,5 bodu. V kategorii starších žáků, ve které hrálo 38 hráčů, obsadili naši tato místa: 11. místo Václav Turek-4 body, 19. místo Zdeněk Korf 3,5 bodu, 30. místo Leoš Gerstberger – 2,5 bodu. Všichni naši podali velmi pěkný a statečný výkon a potvrdili, že šachy hrát umí a v konkurenci papírově silnějších hráčů se rozhodně neztratili. Zvláště druhý nejmladší hráč turnaje teprve 7 letý Mikuláš Turek při svém druhém startu na domácí půdě opět spolehlivě a úspěšně reprezentoval. Jeho houževnatost a píle jsou velkým příslibem do budoucna. Nejmladším hráčem turnaje byl náš benjamínek 6ti letý Vojtěch Trojáček, který sbíral společně s dalšími našimi mladými šachisty ze školního šachového kroužku velmi cenné zkušenosti z takto velkého turnaje.

I pro naše hráče, kteří budou reprezentovat naši Masarykovu základní školu, náš okres Litoměřice a i náš Ústecký kraj v nadcházejícím celorepublikovém finále Přeboru základních škol v kategorii 1. – 5. třída, které se uskuteční ve dnech 20. – 21. 3. 2013 ve Vyškově, je to ta nejlepší povzbuzující průprava a zároveň trénink. Dalším podnikem mládežnických šachových turnajů bude Grand Prix mládeže v Klášterci nad Ohří 2. 3. 2013. Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na stránkách www.ukss.cz .

Otakar Trojáček – trenér šachu

Sdílejte tento článek

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content