Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Jaké krásné výrobky vznikají pod rukami malých umělců? Podívejte se 🙂

A co nás ještě čeká? Do konce školního roku se budeme v našem kroužku zabývat plstěním. Pokud bude mít někdo zájem, můžete se na tuto techniku přihlásit. Cena je 800,- Kč za 7 lekcí, za jednotlivé lekce je 200,- Kč na osobu (viz letáček ve fotogalerii).

V měsíci květnu připravujeme sobotní paličkování pro zájemce. Podrobnosti budou doplněny. Těšíme se na setkání.

Sportovní akce

3. místo v okrese v basketbalu žáků 8. – 9. tříd. S jednou prohrou v úvodu turnaje ve skupině bychom chtěli více, ale hrací systém byl takový. Neva, hoši děkujem!!!

Sportovní akce

V neděli se vrátili z lyžařského výcviku i žáci třídy 7.B. Také jim počasí i sněhové podmínky přály. Posuďte sami ve fotogalerii.

Sportovní akce

V úterý se vrátili žáci prvního turnusu z vydařeného lyžáku. Sněhu tak akorát, počasí parádní. Mrkněte, jak jim to frčelo. V Prkenném Dole nejezdí žádná prkna 😀

Všehochuť

V pondělí 6. 3. navštívil 2.B český umělecký sklář pan Jiří Pačinek. Poutavě nám vyprávěl o svém povolání – jak vzniká sklo, co je to kmen, kolik stupňů má sklářská pec, co je to sklářská píšťala, co je to huť, předvedl jak a jaké náčiní používá při práci, že na vzniku některých rozměrnějších děl se podílí i 6 sklářů, co se stane , když se jim něco nepovede… Odpovídal na zvídavé dotazy dětí – nejtěžším výrobkem byla 65 kg váza pro královnu Bhútánu, která miluje české sklo, že ho oslovili filmaři z Hollywoodu, aby vyrobil až 30 kg křišťálové plastiky pro film s Danielem Craigem, které na závěr rozbijí na kousíčky, že vytvořil monstranci sv. Zdislavy pro papeže Františka, či osvětlení metra v Dubaji. Na závěr dětem vyprávěl příběh, proč se stal sklářem, když byl nadějným zápasníkem, zvítězila láska ke skleněnému řemeslu. Své křišťálové umění a slávu českého skla šíří po celém světě. Moc se nám beseda líbila, a kdo ví, možná některé z dětí zatoužilo být také sklářským mistrem.

Š. Podpěrová a J. Nesvorová

Všehochuť

Přišel nám milý dopis:

Dobrý den,

chci Vám ještě jednou poděkovat za úžasnou sbírku z dětského bazárku na konci roku 2022. Finance již byly odeslány do Keni, aby byly využity pro rozvoj chovu drobného hospodářského zvířectva mezi dětmi.

Pro připomenutí krásné akce a jako výraz našeho poděkování Vám zasílám děkovný certifikát.

S přáním všeho dobrého

Renata Rokůsková
ředitelka společnosti ShineBean, o.p.s.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content