Nejnovější příspěvky

Všehochuť

V září žáci 7. tříd pojali povrch a vodstvo Afriky ve výuce zeměpisu poněkud netradičně. Pokusili se vytvořit plastickou mapu, aby si lépe představili výškovou členitost Afriky a zapamatovali si důležité pojmy. Práce ve skupinách zahrnovala modelování, malování, popis povrchových útvarů (pohoří, hory, pánve, plošiny, nížiny, řeky, jezera, oceán).

Všehochuť

Žáci 7. A se 13. 9. 2022 zúčastnili bezpečnostního výcviku v Malé pevnosti Památníku Terezín. Představovali skupinu návštěvníků a podle pokynů průvodců (zaměstnanci pevnosti) reagovali na útok. Zjistili, co mají dělat, když jsou ohroženi bodnou či střelnou zbraní, kam a jak se ukrýt a zachránit co nejvíce lidských životů. Kromě výcviku se také zapojili do přednášek i praktické činnosti na stanovištích zdravotní přípravy, požární bezpečnosti a psychologie. Veškerá organizace probíhala pod vedením pana Zahálky. Děti dostaly občerstvení a výborný oběd.

Sportovní akce

Zdravé město Litoměřice uspořádalo tradiční cyklopeleton škol, aby si děti uvědomily, že do školy se nemusí jezdit jen autem, ale dá se využít i jiný, ekologický, dopravní prostředek, např. právě kolo.

Výlety a exkurze

Ve středu 21. 9.  si čtvrťáci vyjeli do ústecké ZOO, kde se seznámili, díky připravenému programu, převážně s asijskou faunou. Po „šmírování“ zvířátek se přesunuli do Jump arény, kdy nechali zbylé síly a energii. Všichni se vraceli s červenými tvářemi a parádním zážitkem.

Všehochuť

Čtvrťáci začali v tomto školním roce navštěvovat dopravní hřiště, kde se budou seznamovat s pravidly silničního provozu, zlepší své jízdní dovednosti, aby na jaře získali průkaz cyklisty. Jak mi to jezdilo, se můžete mrknout ve fotogalerii.

Všehochuť

V pondělí 12. 9. pokračoval parádní evropský projekt se Severem. Čtvrťáci se vydali k Pokratickému rybníku poznávat krásy vodního biotopu. Proměnili se v přírodovědce a pomocí sítěk lovili v Pokratickém potoce vše živé. Setkali se nejčastěji s larvami jepice a chrostíka, poznali i pravou berušku. Program si Katka Simajchlová připravila velice zajímavý a poutavý, uvidíme, kdo z dětí se stane pravým přírodovědcem 🙂

Sportovní akce

Mezi děti prvních a druhých tříd přišel na návštěvu Basty, maskot basketbalového svazu. Dětem ukázal krásu basketbalu a pozval je na své tréninky.

Všehochuť

Ve čtvrtek 1. 9. jsme slavnostně přivítali naše prvňáčky. Po milých slovech pana ředitele, se děti odebraly se svými učitelkami do tříd, kde usedly do školních lavic. Po skončení na ně čekala sladká odměna – vynikající domácí zmrzlina od paní Kudibálové, a kdo neměl chuť na sladké, mohl si dát slaný popcorn. Rodiče si pochutnali na vynikajícím kafíčku.

Olympiády a soutěže

Dne 18.6. 2022 byla republiková soutěž mladých zdravotníku v Praze. V kategorii 2. stupně bylo 11 soutěžních týmů. Za Ústecký kraj šla škola Masarykova ZŠ Litoměřice a reprezentovaly to naše žákyně Anna Lhotská, Michaela Titěrová, Karolína Krebsová, Karolína Kosíková a Beáta Tvrzníková. Z pohledu holek to byla skvělá soutěž s výborným zakončením na parníku. Scénky byly skvěle vymyšlené a zahrané. Byly to situace, které se vám můžou stát i v reálném životě. Potkaly se tam například s amputací prstu, otravou nebo s poraněním páteře. Holky si to velice užily a jsou smutní, že to byla jejich poslední soutěž. Jsou na sebe pyšné, ale ještě více jsou pyšné na svoji učitelku Jitku Hrubou, která je vede už od 3. třídy. Každá z děvčat dostala krásné ceny a vyhrály resuscitační figurínu pro kroužek mladých zdravotníků.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content