Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Máme za sebou super laskavý den, blešák, jednu z nejoblíbenějších hodin v roce! Díky společné podpoře žáků, rodičů i učitelů jsme opět proměnili chodby školy v jedno velké tržiště! A že bylo z čeho vybírat, pestrou nabídku doplnily i dobrůtky na posilnění. Děti byly nadšené, ale nemyslely zdaleka jen na sebe, s nadšením se chlubily dárečky pro rodiče a sourozence.  Tímto dobrým skutkem jsme zároveň oslavili Den laskavosti, udělali si krásnou hodinu a brzy předáme výtěžek z akce místním organizacím podporujících dobro dětí.

Družina

Vesnička Dýňov 1. listopadu 2022 ožila. Ač nám celodenní akci Dýňov nabourala odstávka vody, odpoledne to byla prostě pecka. Děkujeme všem za účast a báječné odpoledne.

Všehochuť

V září žáci 7. tříd pojali povrch a vodstvo Afriky ve výuce zeměpisu poněkud netradičně. Pokusili se vytvořit plastickou mapu, aby si lépe představili výškovou členitost Afriky a zapamatovali si důležité pojmy. Práce ve skupinách zahrnovala modelování, malování, popis povrchových útvarů (pohoří, hory, pánve, plošiny, nížiny, řeky, jezera, oceán).

Všehochuť

Žáci 7. A se 13. 9. 2022 zúčastnili bezpečnostního výcviku v Malé pevnosti Památníku Terezín. Představovali skupinu návštěvníků a podle pokynů průvodců (zaměstnanci pevnosti) reagovali na útok. Zjistili, co mají dělat, když jsou ohroženi bodnou či střelnou zbraní, kam a jak se ukrýt a zachránit co nejvíce lidských životů. Kromě výcviku se také zapojili do přednášek i praktické činnosti na stanovištích zdravotní přípravy, požární bezpečnosti a psychologie. Veškerá organizace probíhala pod vedením pana Zahálky. Děti dostaly občerstvení a výborný oběd.

Sportovní akce

Zdravé město Litoměřice uspořádalo tradiční cyklopeleton škol, aby si děti uvědomily, že do školy se nemusí jezdit jen autem, ale dá se využít i jiný, ekologický, dopravní prostředek, např. právě kolo.

Výlety a exkurze

Ve středu 21. 9.  si čtvrťáci vyjeli do ústecké ZOO, kde se seznámili, díky připravenému programu, převážně s asijskou faunou. Po „šmírování“ zvířátek se přesunuli do Jump arény, kdy nechali zbylé síly a energii. Všichni se vraceli s červenými tvářemi a parádním zážitkem.

Všehochuť

Čtvrťáci začali v tomto školním roce navštěvovat dopravní hřiště, kde se budou seznamovat s pravidly silničního provozu, zlepší své jízdní dovednosti, aby na jaře získali průkaz cyklisty. Jak mi to jezdilo, se můžete mrknout ve fotogalerii.

Všehochuť

V pondělí 12. 9. pokračoval parádní evropský projekt se Severem. Čtvrťáci se vydali k Pokratickému rybníku poznávat krásy vodního biotopu. Proměnili se v přírodovědce a pomocí sítěk lovili v Pokratickém potoce vše živé. Setkali se nejčastěji s larvami jepice a chrostíka, poznali i pravou berušku. Program si Katka Simajchlová připravila velice zajímavý a poutavý, uvidíme, kdo z dětí se stane pravým přírodovědcem 🙂

Sportovní akce

Mezi děti prvních a druhých tříd přišel na návštěvu Basty, maskot basketbalového svazu. Dětem ukázal krásu basketbalu a pozval je na své tréninky.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content