Nejnovější příspěvky

Všehochuť

V úterý 24. září na nanší škole za přítomnosti starosty města Litoměřice Mgr. Ladislava Chlupáče, vedení školy, vedení šachového oddílu Slavoje Litoměřice, dětí z kroužku šachů a rodičů byly slavnostně žákům předány nové zahradní šachy.

O úvodní tahy se postaral pan starosta, kterého vyzvaly k první partii na nové šachovnici děti z kroužku šachů, jež se v loňském roce zúčastnili Mistrovství ČR v šachu ve Vyškově u Brna. Venkovní šachy budou sloužit nejenom členům kroužku, ale také dětem ve školní družině a žákům celé školy.

Za vybudování venkovní šachovnice a nákup zahradních šachů vděčíme především sponzorům a rodičům. Celková částka na pořízení šachů byla cca 40 tisíc Kč.

Sportovní akce

V závěru minulého týdne se běžel tradiční litoměřický běh základních škol do Máchových schodů. Již devět let se o organizaci tohoto závodu stará Masarykova základní škola.

Ten letošní byl za účasti 6 litoměřických základních škol, přičemž nejvíce běžců dorazilo z pořadatelské Masarykovy základní školy a Základní školy Ladova. Mimo již zmíněné dorazila ZŠ Boženy Němcové, ZŠ Havlíčkova, ZŠ Na Valech a soukromá ZŠ Lingua Universal.

V průběžném pořadí škol, po doběhnutí sportovců z prvního stupně, byla na prvním místě o 2 body Masaryčka před Ladovkou. Třetí místo obsadila škola Havlíčkova.

Po doběhnutí druhostupňových běžců došlo poprvé v historii tohoto běhu ke shodnému počtu 92 bodů na prvním místě, které získaly základní školy Masarykova a Ladova.

Putovní pohár tedy pro letošní školní rok bude v držení dvou škol, které si ho v pololetí předají.

Poděkování za finanční podporu závodu patří městu Litoměřice.

Koneční pořadí běhu:

1. místo: Masarykova ZŠ a ZŠ Ladova

2. místo: ZŠ Havlíčkova

3. místo: ZŠ Boženy Němcové

4. místo: ZŠ Na Valech

5. místo: soukromá ZŠ Lingua Universal

Vítězství v jednotlivých ročnících:

6x Masarykova ZŠ Litoměřice (1x společné)

2x ZŠ Ladova (1x společné)

1X ZŠ Havlíčkova

1X Na Valech

Družina

Zpracování ovčí vlny bylo známo již v dávných dobách. Z Asie se ve starověku rozšířilo do Egypta a Řecka, ve středověku do ostatních částí Evropy. Než se ale upletl svetr, bylo potřeba materiál připravit. A jak na to? To jsme si vyzkoušeli v praxi pěkně krok po kroku. Třídění, namáčení, praní, máchání a sušení. Nyní máme čistou vypranou vlnu. Tím naše práce ale nekončí. Než začneme plstit, musíme vlnu ještě obarvit a vyčesat. A co potom? Na to odpovíme, až se zima zeptá…

Družina

V sobotu 14. 9. 2013 proběhlo ve školní družině první tvoření rodičů s dětmi, kteří mají zájem zkusit si společně práci s keramickou hlínou. Fantazie byla bezbřehá a beztvará hrouda hlíny dostala po třech hodinách jasnou podobu. Předběžný termín další tvůrčí soboty je 12. 10. 2013.

Bližší informace: Monika Böhmová, školní družina

Družina

„zaPARKovat“ do Jiráskových sadů si 5. září přišly děti školní družiny. Představit široké spektrum zájmových aktivit a kroužků bylo cílem dne otevřených dveří domu dětí
a mládeže Rozmarýn.

Nabídka byla představena nejen ukázkami, ale děti si mohly zájmové činnosti i vyzkoušet přímo na místě.

Děti si zábavné odpoledne užily a předaly poznatky a zážitky rodičům.

Paní vychovatelky věří, že návštěva této akce byla přínosem v jejich výběru ze škály kroužků.

Všehochuť

7. září 2013 se na hřišti u Masarykovy ZŠ v Litoměřicích konal 7. fotbalový turnaj litoměřické diecéze, ve kterém se utkalo 11 týmů s 95 hráči. Celkem se turnaje zúčastnilo 109 osob.

Výsledky:

1. DC Power team – Děčín

2. Příchovice

3. Zelení – Litoměřice a Turnov

Petra Přenosilová

Všehochuť

V průběhu katastrofální jarní povodně v letošním roce se rodiče, pedagogové i žáci Masarykovy základní školy naprosto spontánně zapojili do pomoci postiženým záplavami. Vedle finančních darů se množily nabídky úklidového a desinfekčního materiálu. Nabídka byla tak velká, že nakonec došlo ve škole k otevření skladu pro shromažďování potřebných věcí. Po skončení povodní i záchranných a úklidových prací skončil i mediální zájem. Nicméně nashromážděný materiál z Masarykovy základní školy nezůstal v žádném zaprášeném skladu. Ředitel školy Mgr. Karel Kynzl předal v průběhu prázdnin veškeré shromážděné věci nové ředitelce mateřské a základní školy v Křešicích Mgr. Lence Špitové. Ta vyjádřila poděkování všem dárcům i Masarykově základní škole za organizaci pomoci. Jedná se o známku nezištného přispění potřebným bez zbytečného mediálního humbuku.

Družina

Babí léto láká děti ve školní družině ven. Školní hřiště a zahradu využívají k míčovým a pohybovým hrám. Za dobrodružstvími se vydávají na Mostnou horu, pravidla silničního provozu si ověřují na dopravním hřišti. Na Střelecký ostrov si nikdy nezapomenou vzít něco dobrého pro nutrie nebo divoké kachny. Někdy je to těžké rozhodování, kam jít právě dnes.

Všehochuť

V první školní den jsme na naší škole přivítali 56 nových prvňáčků, na které jsme se moc těšili, ale nejvíce jejich třídní učitelky a vychovatelky. Přišli v hojném doprovodu svých rodičů a příbuzných. Každý si odnesl Pamětní list jako vzpomínku na první školní den. Poté, co se seznámili se svými spolužáky v nové třídě, mohli všechno napětí vyskákat v nafukovacím hradu.

Přejeme jim spoustu úspěchů nejen v první třídě, ale po celý čas na naší škole.

Výlety a exkurze

I v letošním roce se žáci 9. tříd, nejúspěšnější v přírodopisných předmětech, zúčastnili exkurze na České zemědělské univerzitě v Praze. Měli možnost prohlédnout si dvě fakulty, zcela novou demonstrační a pokusnou stáj pro zvířata, moderní studijní a informační centrum, ale také zázemí univerzity – koleje, menzu, sportovní areál nebo aulu, ve které žáci viděli probíhající promoci čerstvých absolventů.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content