Nejnovější příspěvky

Výlety a exkurze

V týdnu od 20.5 – 24. 5. se obě druhé třídy účastnily ozdravného pobytu v Kytlicích. Zde jsou některé názory dětí:

Se třídou jsme byli na ozdravném pobytu V Kytlicích. Cesta trvala 75 minut. Bydleli jsme v hotelu Kovošrot. Chodili jsme na túry. Taky jsme byli ve vojenských bunkrech a v lesním divadle, kde jsme hráli pohádky.
Lucie Rašovská 2.B

Líbilo se mi, jak jsme jeli nakupovat do České Kamenice a taky se mi líbilo, jak jsme stavěli domečky v lese. Taky jsme měli „super“ diskotéku.
Karolína Skřivánková 2.B.

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme byli na hřišti s ptáky. Hráli jsme si tam a taky jsme plnili úkoly.
Kateřina Valešová 2.A

Moc se mi tam líbilo. Dobře tam vaří. Ale ten název Kovošrot je strašidelný. Mají tam krásné hřiště. Jela bych tam znova.
Anna Černá 2.A

V Kytlicích bylo „žůžo“ a nejvíc se mi líbilo, jak jsme chodili na túry. Na pokoji jsem si užila s holkama hodně „srandy“. Taky mne bavilo, jak jsme jeli vlakem do České Kamenice a já si tam koupila voňavé mýdlo a překvapení. Ten den tam pršelo, ale jinak bylo hezky. Už se těším na další „ozdravák“.
Jindřiška Hrubá 2.A

Výlety a exkurze

Čtvrťáci ve středu 17. 4. navštívili Českou televizi. Seznámili se s výrobou pořadů nejen pro děti, ale třeba i pro divačky, které jsou „Samy doma“, vyzkoušeli si práci kameramanů a nahlédli do zákulisí nově připravovaného seriálu.

Poté přeběhli přes Nuselský most „sebevrahů“ do Muzea kriminalistiky, kde poznali nelehkou práci policistů a kriminalistů. Sejmuli si otisky prstů, byli svědky vyšetřování loupežného přepadení a dobové fotografie jim přiblížily závažné kriminální činy z historie. Výlet to byl nadmíru zdařilý 🙂

Výlety a exkurze

Žáci třídy 4. A navštívili základnu Hasičského záchranného sboru v Litoměřicích. V rámci výuky pracovních činností využili pozvání a seznámili se s funkcí a využitím pracovních pomůcek a nástrojů, vybavení dílny a hasičské techniky.

Velmi děkujeme za vřelé přijetí a profesionální přístup panu Prokůpkovi a kolektivu kolegů hasičské základny.

Mgr. Helena Prošková

Sportovní akce

V překrásném a historickém městě Vyškově na Moravě se ve dnech 20. – 21. března 2013 uskutečnilo Mistrovství ČR školních čtyřčlenných týmů v šachu 2013, kategorie 1. – 5. tříd ZŠ. Pořadatelem byl místní Sportovní šachový klub Vyškov, který se pořadatelství zhostil vskutku, po všech stránkách, velice dobře. Naše ZŠ Masarykova Litoměřice, za vydatné trenérsko-metodické pomoci Litoměřické šachové školy, vyslala na toto Mistrovství ČR šest reprezentantů a dva trenéry, kteří zároveň byli i jedinými zástupci Ústeckého kraje, jelikož první postupující z Krajského přeboru škol 2013 – I. st. základních škol, ÚKŠS 7. ZŠ Jakuba Arbesa Most se omluvila pro nemoc hráčů. Naši reprezentanti, vědomi si i toho, že jsou jedinými zástupci našeho Ústeckého kraje, bojovali opravdu o to více a srdnatěji. Soutěž byla velice vyrovnaná a naši se mezi velkou konkurencí především předních šachových škol velkých měst rozhodně neztratili a obstáli se ctí. Do posledního kola jsme bojovali o 5. místo, které by bylo jistě velkým a pěkným úspěchem. Žel prohra v posledním kole a počítání bodů olympijským systémem nás odsunula na 18. místo z 26 účastnických družstev. Přesto i toto umístění je však v kontextu s předvedenou hrou našich reprezentantů velice pěkné a je velkým příslibem do budoucna. Naše děti sehrály spoustu pěkných a hodnotných partií a sbíraly cenné zkušenosti s papírově silnějšími soupeři. Hrály vždy s velkou chutí, nadšením, radostí a především s láskou k šachu a zároveň také s neobyčejným odhodláním úspěšně reprezentovat nejen naši ZŠ Masarykovu Litoměřice, ale také náš okres Litoměřice a Ústecký kraj. Naše družstvo hrálo v tomto složení:1.šachovnice Václav Turek 5.B (4 b z 9), 2. Šachovnice. Hana Turková 3.A (3 b z 8), 3. šachovnice Zdeněk Korf 5.A (4,5 b z 9), 4. šachovnice Matěj Kubelka 5.B (1 b ze 4),1. náhradník Mikuláš Turek 1.A (0 b z 0),2. náhradník Otakar Trojáček 4.A (4,5 b ze 6). Velké poděkování patří všem, kteří nás nejen po celou dobu turnaje, ale i před ním a také stále i po něm, povzbuzují a podporují. Je to vždy pro reprezentující děti velké povzbuzení, když cítí, že mají stálou podporu nás dospělých. Avšak i pro trenéry je to další výzva k ještě intenzivnější a usilovnější práci při výchově naší mládeže, ve velice prospěšné volnočasové aktivitě, jakou je bezesporu i královská šachová hra. Informace o turnaji včetně fotogalerie naleznete na www.sachyvyskov.netstranky.cz.

Otakar Trojáček – trenér šachu

Sportovní akce

Téměř 60 žáků z Masarykovy základní školy v Litoměřicích, převážně ze 7. tříd, vyjelo letos na lyžařský výchovně vzdělávací kurz do Dolního Dvoru v Krkonoších. Milé překvapení čekalo na účastníky zájezdu hned po příjezdu v podobě pěkného ubytování v hotelu U Zvonu, výborného jídla a lyžařského střediska SKI FAMILY s perfektně upravenými sjezdovkami. Mimo sjezdové lyže vyzkoušeli kurzisté jízdu na snowboardu a běžeckých lyžích. Jeden den zkušenější lyžaři prověřili červené sjezdovky v nedalekém Černém Dole. Ti nejlepší si odvezli z různých závodů domů medaile a diplomy a množství dobrot, které pro ně zabezpečil jeden z rodičů. Všichni dohromady si však především odvezli mnoho zážitků a zkušeností se zimními sporty.

Poděkování patří na závěr vedoucí hotelu paní Halíkové a za ceny pro děti panu Valchářovi.

Mgr. Lenka Pomykaczová – vedoucí kurzu

Sportovní akce

V sobotu 2. března 2013 se uskutečnil pátý díl seriálu Grand Prix mládeže ÚKŠS-Klášterecký pohár. Zúčastnilo se ve všech kategoriích 105 hráčů a hráček. K vidění bylo spousta pěkných a hodnotných partií. Naši Masarykovu ZŠ reprezentovalo 7 hráčů.

V kategorii mladších žáků jsme měli 4 zástupce. V této kategorii hrálo celkem 44 hráčů. Naši obsadili tato místa: 19. místo Hanička Turková – 4 body, 25. místo Otakar Trojáček -3 body, 41. místo Vojtěch Trojáček- 2 body, 42. místo Patrik Ott-1 bod. V kategorii starších žáků, ve které hrálo 40 hráčů, naši obsadili tato místa: 10. místo Václav Turek-4 body, 34. místo Dalibor Mikulenka-2 body a 36. místo Matěj Kubelka-2 body. Velice pěkného 2. místa a zároveň nejlepšího umístění z našich reprezentantů dosáhla Hanička Turková v samostatně vyhlašované kategorii mladších žákyň. Nejenom toto umístění, ale především předvedená hra je dobrým příslibem do budoucna. Hanička nás bude, za vydatné podpory a trenérského vedení Litoměřické šachové školy, o nadcházejícím víkendu reprezentovat v Přeboru České republiky mládeže v šachu v kategorii dívek do 10 let v Koutech nad Desnou. Přejme všichni naší mladé nadějné hráčce šťastnou a úspěšnou reprezentaci naší školy. Dalším podnikem mládežnických turnajů v šachu bude Grand Prix mládeže v Teplicích 6. 4. 2013. Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na internetových stránkách www.ukss.cz.

Výlety a exkurze

Druháčci naší školy vyrazili do Muzea v Ústí nad Labem. Měli jedinečnou příležitost pobýt si hodinku mezi zvířaty opravdu gigantických rozměrů. V průčelí budovy děti překvapil šavlozubý tygr. Další giganty, jako např. mamuta, medvěda úzkonosého, ptáka moa, děti hned poznaly a rády přidaly vlastní informace, které získaly z různých zdrojů.

Po návratu okomentovaly výlet svým vlastním způsobem a z vlastní iniciativy sepsaly článek:

„Byli jsme se školou na gigantech. Byla to velká „sranda“, moc jsme se nasmáli. Vy nevíte, co jsou giganti? Jsou to ta největší zvířata z doby ledové.“

Kateřina Fišerová a Kristýna Klupáková z 2. A

Sportovní akce

V sobotu 16. 2. 2013 pokračoval seriál turnajů Grand Prix mládeže v šachu a to v Litoměřicích. Pořadatelům ŠK Slavoji Litoměřice a Litoměřické šachové škole se podařilo zajistit i účast zahraničních hostů. Ve všech kategoriích se sešlo 108 mladých hráčů z Ústeckého a Libereckého kraje a také německé Míšně. K vidění byla spousta pěkných partií.

V kategorii mladších žáků jsme měli 6 zástupců. Naši reprezentanti sehráli velice hodnotné a pěkné partie a sbírali také cenné zkušenosti. Škoda jen, že pro nemoc nemohli nastoupit Hana Turková, Patrik Ott a Matěj Kubelka. V kategorii mladších žáků, ve které hrálo 52 hráčů, naši obsadili tato místa: 15. místo Mikuláš Turek – 4 body, 17. místo Otakar Trojáček – 4 body, 37. místo Vojtěch Mazanec – 2,5 bodu, 38. místo Vojtěch Trojáček – 2,5 bodu, 47. místo Antonín Kabelka – 2 body a 52. místo Vojtěch Novotný- 0,5 bodu. V kategorii starších žáků, ve které hrálo 38 hráčů, obsadili naši tato místa: 11. místo Václav Turek-4 body, 19. místo Zdeněk Korf 3,5 bodu, 30. místo Leoš Gerstberger – 2,5 bodu. Všichni naši podali velmi pěkný a statečný výkon a potvrdili, že šachy hrát umí a v konkurenci papírově silnějších hráčů se rozhodně neztratili. Zvláště druhý nejmladší hráč turnaje teprve 7 letý Mikuláš Turek při svém druhém startu na domácí půdě opět spolehlivě a úspěšně reprezentoval. Jeho houževnatost a píle jsou velkým příslibem do budoucna. Nejmladším hráčem turnaje byl náš benjamínek 6ti letý Vojtěch Trojáček, který sbíral společně s dalšími našimi mladými šachisty ze školního šachového kroužku velmi cenné zkušenosti z takto velkého turnaje.

I pro naše hráče, kteří budou reprezentovat naši Masarykovu základní školu, náš okres Litoměřice a i náš Ústecký kraj v nadcházejícím celorepublikovém finále Přeboru základních škol v kategorii 1. – 5. třída, které se uskuteční ve dnech 20. – 21. 3. 2013 ve Vyškově, je to ta nejlepší povzbuzující průprava a zároveň trénink. Dalším podnikem mládežnických šachových turnajů bude Grand Prix mládeže v Klášterci nad Ohří 2. 3. 2013. Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na stránkách www.ukss.cz .

Otakar Trojáček – trenér šachu

Sportovní akce

V sobotu 19. 1. 2013 se konal třetí turnaj seriálu Grand Prix mládeže ve Štětí – O pohár města Štětí. Zúčastnilo se 94 dětí ve třech kategoriích. Naše výprava reprezentující ZŠ Masarykova Litoměřice nastoupila v plné síle v počtu 10 dětí. Chyběl jen Zdeněk Korf, který náhle onemocněl chřipkou. Naši se ve velkém pelotonu hráčů rozhodně neztratili a reprezentovali se ctí a úspěšně. V kategorii mladších žáků jsme měli 7 zástupců, kteří velice srdnatě bojovali a sbírali další cenné zkušenosti. Zvláště je třeba vyzdvihnout velice pěkné výkony a umístění sourozenců Mikuláše, Hany a Václava Turkových. Jejich vytrvalost a píle při trénování královské hry přináší první ovoce.

V kategorii mladších žáků, ve které hrálo 42 hráčů, naši obsadili tato místa: 10. místo Mikuláš Turek-4,5 bodu. Tímto výkonem splnil normu pro udělení 4. VT. 13. místo Marek Durák – 4 body, 14. místo Hana Turková – 4 body, 15. místo Otakar Trojáček – 4 body, 21. místo Patrik Ott – 3,5 bodu, 34. místo Kuba Durák – 2,5 bodu, 41. místo Vojtěch Trojáček – 1,5 bodu. V kategorii starších žáků, ve které hrálo 38 hráčů, naši obsadili tato místa: 6. místo Václav Turek – 5 bodů. Tímto výkonem splnil normu pro udělení 3. VT. 35. místo Matěj Kubelka – 2 body, 36. Místo Leoš Gerstberger – 1,5 bodu. Hana Turková obsadila ve vyhlašované kategorii mladších žákyň velice pěkné 1. místo a zároveň její nejlepší v dosavadní historii seriálu Grand Prix, které také i odpovídá její vzrůstající výkonnosti. Náš Kuba Durák byl vyhlášen nejmladším účastníkem turnaje a vedl si na svém prvním turnaji velice úspěšně. Také pro Václava Turka je 6. místo v kategorii starších žáků a zároveň splnění 3. VT velký a zároveň největším úspěchem v seriálu Grand Prix svědčícím o soustavném tréninku a svědomité přípravě i pod vedením svého tatínka Libora Turka. Turnaj je brán i jako příprava na nadcházející celorepublikové kolo základních škol v kategorii 1. -5. třída, ve kterém budeme 20. – 21. března ve Vyškově reprezentovat naši ZŠ Masarykova, naše město Litoměřice, zároveň i náš litoměřický okres a Ústecký kraj. Tyto úspěchy našich žáků, společně i s ostatními, kteří srdnatě, statečně a s veškerým zaujetím pro královskou hru bojovali, jsou dalším příslibem do budoucna. Přejme stále našim reprezentantům vytrvalost, píli a upřímnou radost ze hry i v nadcházejících turnajích při reprezentaci naší školy a nejen jí. Dalším podnikem mládežnických turnajů v šachu bude Grand Prix mládeže v Litoměřicích 19. 2. 2013. Jeho pořádání bude pod záštitou a v přímé organizaci Litoměřické šachové školy. Informace o mládežnickém šachu a fotografie z mládežnických akcí můžete sledovat na internetových stánkách www.ukss.cz .

Otakar Trojáček – trenér šachu

Sportovní akce

V pondělí 7. ledna 2013 se v sále Kulturního střediska ve Štětí uskutečnilo za účasti 38 družstev se 160 hráči krajské kolo přeboru základních a středních škol družstev v šachu z Ústeckého kraje. Pořadatelem byl místní Klub šachistů Štětí a Litoměřická šachová škola. Velkého úspěchu dosáhli naši žáci, kteří se umístili na velice pěkném 2. místě z 11 zúčastněných družstev v kategorii základních škol 1. – 5. třídy.

Tímto vítězstvím si družstvo ZŠ Masarykova Litoměřice ve složení 1. šachovnice Václav Turek 5. B (2 b z 5), 2. šachovnice Zdeněk Korf 5. A (5 b z 6), 3. šachovnice Hana Turková 3. A (5 b ze 7), 4. šachovnice Matěj Kubelka 5. B (2 b z 5), první náhradník Mikuláš Turek 1. A (0 b z 0), druhý náhradník Otakar Trojáček 4. A (5 b z 5) zajistilo účast v nadcházejícím celorepublikovém kole přeboru škol v kategorii 1. – 5. třídy, které se bude konat 20. – 21. března 2013 ve Vyškově. Naši hráči po loňském pěkném 3. místě opětovně potvrdili své kvality a tentokráte si zaslouženě vybojovali 2. místo, které zaručuje postup.

Přejme našim postupujícím hráčům, aby i v nadcházejícím celorepublikovém přeboru škol hráli se stejnou chutí, nadšením, radostí a láskou ke královské hře a také nadále úspěšně reprezentuji naši Masarykovu školu!

Podrobné informace o turnaji včetně fotogalerie naleznete na stránkách http://www.ukss.cz/

Otakar Trojáček – trenér šachu

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content