Nejnovější příspěvky

Všehochuť

7. září 2013 se na hřišti u Masarykovy ZŠ v Litoměřicích konal 7. fotbalový turnaj litoměřické diecéze, ve kterém se utkalo 11 týmů s 95 hráči. Celkem se turnaje zúčastnilo 109 osob.

Výsledky:

1. DC Power team – Děčín

2. Příchovice

3. Zelení – Litoměřice a Turnov

Petra Přenosilová

Všehochuť

V průběhu katastrofální jarní povodně v letošním roce se rodiče, pedagogové i žáci Masarykovy základní školy naprosto spontánně zapojili do pomoci postiženým záplavami. Vedle finančních darů se množily nabídky úklidového a desinfekčního materiálu. Nabídka byla tak velká, že nakonec došlo ve škole k otevření skladu pro shromažďování potřebných věcí. Po skončení povodní i záchranných a úklidových prací skončil i mediální zájem. Nicméně nashromážděný materiál z Masarykovy základní školy nezůstal v žádném zaprášeném skladu. Ředitel školy Mgr. Karel Kynzl předal v průběhu prázdnin veškeré shromážděné věci nové ředitelce mateřské a základní školy v Křešicích Mgr. Lence Špitové. Ta vyjádřila poděkování všem dárcům i Masarykově základní škole za organizaci pomoci. Jedná se o známku nezištného přispění potřebným bez zbytečného mediálního humbuku.

Družina

Babí léto láká děti ve školní družině ven. Školní hřiště a zahradu využívají k míčovým a pohybovým hrám. Za dobrodružstvími se vydávají na Mostnou horu, pravidla silničního provozu si ověřují na dopravním hřišti. Na Střelecký ostrov si nikdy nezapomenou vzít něco dobrého pro nutrie nebo divoké kachny. Někdy je to těžké rozhodování, kam jít právě dnes.

Všehochuť

V první školní den jsme na naší škole přivítali 56 nových prvňáčků, na které jsme se moc těšili, ale nejvíce jejich třídní učitelky a vychovatelky. Přišli v hojném doprovodu svých rodičů a příbuzných. Každý si odnesl Pamětní list jako vzpomínku na první školní den. Poté, co se seznámili se svými spolužáky v nové třídě, mohli všechno napětí vyskákat v nafukovacím hradu.

Přejeme jim spoustu úspěchů nejen v první třídě, ale po celý čas na naší škole.

Výlety a exkurze

I v letošním roce se žáci 9. tříd, nejúspěšnější v přírodopisných předmětech, zúčastnili exkurze na České zemědělské univerzitě v Praze. Měli možnost prohlédnout si dvě fakulty, zcela novou demonstrační a pokusnou stáj pro zvířata, moderní studijní a informační centrum, ale také zázemí univerzity – koleje, menzu, sportovní areál nebo aulu, ve které žáci viděli probíhající promoci čerstvých absolventů.

Výlety a exkurze

V týdnu od 20.5 – 24. 5. se obě druhé třídy účastnily ozdravného pobytu v Kytlicích. Zde jsou některé názory dětí:

Se třídou jsme byli na ozdravném pobytu V Kytlicích. Cesta trvala 75 minut. Bydleli jsme v hotelu Kovošrot. Chodili jsme na túry. Taky jsme byli ve vojenských bunkrech a v lesním divadle, kde jsme hráli pohádky.
Lucie Rašovská 2.B

Líbilo se mi, jak jsme jeli nakupovat do České Kamenice a taky se mi líbilo, jak jsme stavěli domečky v lese. Taky jsme měli „super“ diskotéku.
Karolína Skřivánková 2.B.

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme byli na hřišti s ptáky. Hráli jsme si tam a taky jsme plnili úkoly.
Kateřina Valešová 2.A

Moc se mi tam líbilo. Dobře tam vaří. Ale ten název Kovošrot je strašidelný. Mají tam krásné hřiště. Jela bych tam znova.
Anna Černá 2.A

V Kytlicích bylo „žůžo“ a nejvíc se mi líbilo, jak jsme chodili na túry. Na pokoji jsem si užila s holkama hodně „srandy“. Taky mne bavilo, jak jsme jeli vlakem do České Kamenice a já si tam koupila voňavé mýdlo a překvapení. Ten den tam pršelo, ale jinak bylo hezky. Už se těším na další „ozdravák“.
Jindřiška Hrubá 2.A

Výlety a exkurze

Čtvrťáci ve středu 17. 4. navštívili Českou televizi. Seznámili se s výrobou pořadů nejen pro děti, ale třeba i pro divačky, které jsou „Samy doma“, vyzkoušeli si práci kameramanů a nahlédli do zákulisí nově připravovaného seriálu.

Poté přeběhli přes Nuselský most „sebevrahů“ do Muzea kriminalistiky, kde poznali nelehkou práci policistů a kriminalistů. Sejmuli si otisky prstů, byli svědky vyšetřování loupežného přepadení a dobové fotografie jim přiblížily závažné kriminální činy z historie. Výlet to byl nadmíru zdařilý 🙂

Výlety a exkurze

Žáci třídy 4. A navštívili základnu Hasičského záchranného sboru v Litoměřicích. V rámci výuky pracovních činností využili pozvání a seznámili se s funkcí a využitím pracovních pomůcek a nástrojů, vybavení dílny a hasičské techniky.

Velmi děkujeme za vřelé přijetí a profesionální přístup panu Prokůpkovi a kolektivu kolegů hasičské základny.

Mgr. Helena Prošková

Sportovní akce

V překrásném a historickém městě Vyškově na Moravě se ve dnech 20. – 21. března 2013 uskutečnilo Mistrovství ČR školních čtyřčlenných týmů v šachu 2013, kategorie 1. – 5. tříd ZŠ. Pořadatelem byl místní Sportovní šachový klub Vyškov, který se pořadatelství zhostil vskutku, po všech stránkách, velice dobře. Naše ZŠ Masarykova Litoměřice, za vydatné trenérsko-metodické pomoci Litoměřické šachové školy, vyslala na toto Mistrovství ČR šest reprezentantů a dva trenéry, kteří zároveň byli i jedinými zástupci Ústeckého kraje, jelikož první postupující z Krajského přeboru škol 2013 – I. st. základních škol, ÚKŠS 7. ZŠ Jakuba Arbesa Most se omluvila pro nemoc hráčů. Naši reprezentanti, vědomi si i toho, že jsou jedinými zástupci našeho Ústeckého kraje, bojovali opravdu o to více a srdnatěji. Soutěž byla velice vyrovnaná a naši se mezi velkou konkurencí především předních šachových škol velkých měst rozhodně neztratili a obstáli se ctí. Do posledního kola jsme bojovali o 5. místo, které by bylo jistě velkým a pěkným úspěchem. Žel prohra v posledním kole a počítání bodů olympijským systémem nás odsunula na 18. místo z 26 účastnických družstev. Přesto i toto umístění je však v kontextu s předvedenou hrou našich reprezentantů velice pěkné a je velkým příslibem do budoucna. Naše děti sehrály spoustu pěkných a hodnotných partií a sbíraly cenné zkušenosti s papírově silnějšími soupeři. Hrály vždy s velkou chutí, nadšením, radostí a především s láskou k šachu a zároveň také s neobyčejným odhodláním úspěšně reprezentovat nejen naši ZŠ Masarykovu Litoměřice, ale také náš okres Litoměřice a Ústecký kraj. Naše družstvo hrálo v tomto složení:1.šachovnice Václav Turek 5.B (4 b z 9), 2. Šachovnice. Hana Turková 3.A (3 b z 8), 3. šachovnice Zdeněk Korf 5.A (4,5 b z 9), 4. šachovnice Matěj Kubelka 5.B (1 b ze 4),1. náhradník Mikuláš Turek 1.A (0 b z 0),2. náhradník Otakar Trojáček 4.A (4,5 b ze 6). Velké poděkování patří všem, kteří nás nejen po celou dobu turnaje, ale i před ním a také stále i po něm, povzbuzují a podporují. Je to vždy pro reprezentující děti velké povzbuzení, když cítí, že mají stálou podporu nás dospělých. Avšak i pro trenéry je to další výzva k ještě intenzivnější a usilovnější práci při výchově naší mládeže, ve velice prospěšné volnočasové aktivitě, jakou je bezesporu i královská šachová hra. Informace o turnaji včetně fotogalerie naleznete na www.sachyvyskov.netstranky.cz.

Otakar Trojáček – trenér šachu

Sportovní akce

Téměř 60 žáků z Masarykovy základní školy v Litoměřicích, převážně ze 7. tříd, vyjelo letos na lyžařský výchovně vzdělávací kurz do Dolního Dvoru v Krkonoších. Milé překvapení čekalo na účastníky zájezdu hned po příjezdu v podobě pěkného ubytování v hotelu U Zvonu, výborného jídla a lyžařského střediska SKI FAMILY s perfektně upravenými sjezdovkami. Mimo sjezdové lyže vyzkoušeli kurzisté jízdu na snowboardu a běžeckých lyžích. Jeden den zkušenější lyžaři prověřili červené sjezdovky v nedalekém Černém Dole. Ti nejlepší si odvezli z různých závodů domů medaile a diplomy a množství dobrot, které pro ně zabezpečil jeden z rodičů. Všichni dohromady si však především odvezli mnoho zážitků a zkušeností se zimními sporty.

Poděkování patří na závěr vedoucí hotelu paní Halíkové a za ceny pro děti panu Valchářovi.

Mgr. Lenka Pomykaczová – vedoucí kurzu

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content