Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Ve čtvrtek 1. 9. jsme slavnostně přivítali naše prvňáčky. Po milých slovech pana ředitele, se děti odebraly se svými učitelkami do tříd, kde usedly do školních lavic. Po skončení na ně čekala sladká odměna – vynikající domácí zmrzlina od paní Kudibálové, a kdo neměl chuť na sladké, mohl si dát slaný popcorn. Rodiče si pochutnali na vynikajícím kafíčku.

Olympiády a soutěže

Dne 18.6. 2022 byla republiková soutěž mladých zdravotníku v Praze. V kategorii 2. stupně bylo 11 soutěžních týmů. Za Ústecký kraj šla škola Masarykova ZŠ Litoměřice a reprezentovaly to naše žákyně Anna Lhotská, Michaela Titěrová, Karolína Krebsová, Karolína Kosíková a Beáta Tvrzníková. Z pohledu holek to byla skvělá soutěž s výborným zakončením na parníku. Scénky byly skvěle vymyšlené a zahrané. Byly to situace, které se vám můžou stát i v reálném životě. Potkaly se tam například s amputací prstu, otravou nebo s poraněním páteře. Holky si to velice užily a jsou smutní, že to byla jejich poslední soutěž. Jsou na sebe pyšné, ale ještě více jsou pyšné na svoji učitelku Jitku Hrubou, která je vede už od 3. třídy. Každá z děvčat dostala krásné ceny a vyhrály resuscitační figurínu pro kroužek mladých zdravotníků.

Všehochuť

Děti z prvního stupně si díky svým kamarádům z devátých tříd užily svůj den. Čekalo na ně dopoledne plné soutěží a her, skákací hrad, výletní vláček, spousta dobrůtek a hlavně vynikající zmrzlina Porta Bohemica od paní Kudibálové. Posuďte sami 🙂

Všehochuť

V letošním školním roce byli žáci devátých ročníků z naší školy při přijímacím řízení na střední školy stoprocentně úspěšní.

  • na gymnázia se přihlásilo 14 žáků a všichni byli přijati – 100%
  • na střední školy se přihlásilo 35 žáků a všichni byli přijati – 100%
  • na střední školy s talentovými zkouškami 3 žáci a všichni byli přijati – 100%
  • na učební obory se přihlásilo 7 žáků a všichni byli přijati – 100%

 

Úspěšní byli žáci i pátých tříd, kteří zkoušeli přijímací řízení na víceletá gymnázia. Z celkového počtu 17 uchazečů bylo přijato 7 žáků. Mnoho z nich si však šlo po dohodě s rodiči pouze přijímací řízení vyzkoušet.

 

Všem budoucím středoškolákům gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů v dalším studiu.

Olympiády a soutěže

Malí i velcí zdravotníci berou 1. místa z kraje a postupují na republiku 18. 6. Držte jim palce 😉
Jsou to borci a Jitka Hrubá jak by smet 😁
VELIKÁ GRATULACE 🎉

Sportovní akce

I v letošním školním roce běžela Masaryčka pro Hospic sv. Štěpána, tentokrát ovšem hned třemi způsoby. První způsob byl klasický, kdy se třídní kolektiv zaregistroval, dostal startovní čísla a běžel.

Druhý způsob byl určen pro děti z druhého stupně, které běh absolvovaly v rámci hodin tělesné výchovy a to nejčastěji v přilehlých Jiráskových sadech.

Třetí způsob byl určen pro nejmenší žáky z prvního stupně.  Pro ně vedení školy společně se správci hřiště vymyslelo zábavnější formu, než je klasický běh, a to překážkovou dráhu s mnoha úkoly v prostoru školní zahrady a přilehlém sportovním areálu. Celá trať byla dlouhá necelých 1200 m a mladí běžci zde museli překonat lávku, prolézt malým otvorem ve stěně, přeskákat hřiště na plážový volejbal, přelézt dětskou horolezeckou stěnu, proběhnout slalom mezi venkovními šachy, zdolat překážku na workoutovém hřišti nebo proběhnout na zahradě vodní stěnou. Ta byla vzhledem k teplému počasí nejvíce lákavá. Většina dětí byla z této zábavné dráhy tak nadšena, že si ji několikrát zopakovala.

Přidaly se i děti třetích tříd na ozdravném pobytu

, které si zaběhly podle fáborků orientační běh.

Nejdůležitější na celé akci ale je, že děti byly seznámeny s jejím smyslem a věděly, proč a pro koho běží a komu dobrovolně věnovaly libovolný finanční příspěvek.

Škola tak tímto způsobem pro litoměřický hospic vybrala bezmála 30 000,-Kč.

 

Sportovní akce

Krásného výsledku dosáhly basketbalistky 8. – 9. tříd z Masaryčky, které vybojovaly 1. místo v krajském přeboru v Ústí nad Labem a staly se mistryněmi kraje.

Navázaly tak na své úspěšné starší spolužačky, které získaly v roce 2018 před kamerami ČT 4. místo na Mistrovství ČR v Děčíně (prohra o jeden koš se Strakonicemi!).

Holky podaly velmi dobrý bojovný výkon a postupně porazily FZŠ Ústí nad Labem, Gymnázium V. Hlavatého Louny a Podkrušnohorské gymnázium Most.

Úspěšný tým:

Karolína Krebsová, Jana Vrátilová, Nela Stachová, Klára Lepší, Viky Svobodová a Michaela Titěrová

Sportovní akce

V úterý 10. 5. se mladší žákyně a žáci naší školy zúčastnili atletické soutěže v Lovosicích – Poháru rozhlasu. Reprezentovali nás dva týmy, které si svými výsledky vybojovaly krásná umístění. Dívky o pouhých 12 bodů skončily na 4. místě a chlapci na krásném 3. místě z 15 škol. V jednotlivých disciplínách se na pomyslných medailových pozicích umístili: Anna Ščučková 3. místo skok daleký a Vojtěch Lehet 2. místo v běhu na 1000 m. Úspěšný byl i štafetový závod jak dívek (Pechatá, Gregorová, Příhodová, Ščučková) 2. místo, tak chlapců (Hort, Knotte, Lehet, Zahálka) 1. místo.

Poděkování v dnešní soutěži, však patří všem!!!

Týmu dívek: Pechatá, Gregorová, Kirschnerová, Ščučková, Příhodová, Antalová, Staňková

Tým chlapců: Lehet, Král, Dvořák T., Hort, Knotte, Kodytek, Kracík, Zahálka, Vocásek

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content