Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Ve čtvrtek jsme si na Masaryčce užili báječný projektový den „Masaryčkafest“ inspirovaný Bavorskem. Během dopoledne se pod taktovkou 7. – 9. tříd žáci naší školy mohli seznámit s památkami, kulturou, přírodou a tradicemi této spolkové země i s němčinou jako cizím jazykem.

Ve svých vystoupeních němčináři předvedli, že němčina je zajímavá, krásná, něžná a libozvučná, ale lze si na ní i zlámat jazyk. Poslechnout jsme si mohli pěvecký sbor Bobulky nebo alpské jódlování, zatančit jsme si mohli Watschentanz, shlédli jsme přehlídku symbolů Bavorska a Valpuržinu noc, navštívili nás hráči Bayern München. Na různých stanovištích jsme si potom mohli vyzkoušet alpské lyžování, jízdu v BMW, válení pivního sudu, soutěžní kvíz a mnoho dalšího. Živo bylo i ve výtvarných dílničkách.

V odpoledních hodinách se k nám přidali i rodiče a přátelé a společně jsme mohli ochutnat bavorské speciality, dospělí poklábosili nad tupláčkem a děti řádili dál na čarodějnickém programu, který si pro ně připravila družina.

Všem žákům, kteří se na tomto dni podíleli, patří obrovská poklona a dík! Es war wunderbar!

Všehochuť

V pondělí 2. 5. se třeťáci prošli po našem krásném městě s vynikající paní spisovatelkou a průvodkyní Evou Hotovcovou, která je zábavnou formou seznámila s příběhem tovaryše Matěje a hlavně s místními strašidly. Děti jednotlivá strašidla vždy vyvolaly, a pak je zase kouzelnými slůvky zahnaly pryč.  Moc děkujeme knihovně KHM za tuto krásnou a jedinečnou prohlídku města.

Sportovní akce

Kluci z prvních až třetích tříd, kluci ze čtvrtých a pátých tříd, ti všichni ve svých kategoriích postoupili do okresního kola v oblíbené fotbalové soutěži MC Donald’s Cupu. Všem hráčům gratulujeme!

Všehochuť

Právě před deseti lety získala Masarykova základní škola titul 1. Fairtradová škola v České republice. Desetiletá podpora spravedlivého obchodu přinesla škole nejen množství skvělých akcí, mezipředmětových výukových námětů, autentických přednášek a výstav, ale zejména dlouhodobé sdílení myšlenky pomoci a podpory vrstevníků v potřebných koutech světa.

Dne 10.3. Masaryčka své výročí oslavila. Úvodní část proběhla venku, krásná slova pronesli pan Jan Jícha z Fairtrade Česko a Slovensko, paní Renata Rokůsková ze Shinebean a samozřejmě i pan ředitel Karel Kynzl. Poté dostali prostor žáci se svými autentickými příspěvky. Recitací, zpěvem i četbou citátů sklidili od všech přítomných zasloužený aplaus. Akce dále pokračovala uvnitř, a to prodejem fairtradových pochutin a čaje, a také žáky i rodiči připravených svačinek, za což jim patří obrovské poděkování.  Během prodeje panovala skvělá a příjemná atmosféra, prodávající i nakupující si netradiční velkou přestávku patřičně užili!

Bohužel, ne všechny děti zažívají v těchto dnech podobné zážitky. Výtěžek akce 9406,- Kč věnují žáci ve prospěch litoměřické charity, svým ukrajinským kamarádům.

Iveta Dragoňová

 

Co píší o nás na webu fairtrade.cz? Přečtěte si zde >>>

Výlety a exkurze

Žáci třetích tříd se vydali do teplické hvězdárny a planetária poznávat vesmír. V místní zrekonstruované hvězdárně dalekohledem sledovali na obloze Slunce a planetu Venuši. Nakoupili pár suvenýrů a přesunuli se do planetária, kde se z pohodlných sedaček pod hvězdnou bání kochali krásou vesmírnou. Co nám hvězdy věští, se bohužel nedozvěděli.

Všehochuť

Po delší době se opět na ledě Kalich arény objevily děti v maskách a rozezněla se hudba. Deváťáci si pro své mladší kamarády z prvního stupně připravili karneval. Mezi dětmi si bruslili v maskách i učitelé a pár rodičů. A koho jste mohli na ledě potkat? Mrkněte do bohaté fotogalerie 🙂

Všehochuť

Dnes v pátek se sladké odměny za krásné vysvědčení dočkali i třeťáčci. Paní Kudibálová, kterou jistě znáte ze Zimoře z malého stánku u silnice plné vynikající zmrzliny, připravila pro děti luxusní jahodovou a borůvkovokokosovou zmrzku. Všichni si náramně pochutnali. Moc děkujeme za milé překvapení. A vy, kteří máte také chuť, zajeďte v létě do Zimoře u Úštěka 🙂

www.facebook.com/ZmrzlinaPortaBohemica/

Olympiády a soutěže

Hned tři postupující do krajského kola matematické olympiády žáků 5. tříd!

Takový byl úspěch mladých matematiků z Masaryčky. To jsou oni:

1. místo Anna Klírová, 5.A

3. místo Markéta Kirschnerová,  5.B

5. místo Jan Veselý,  5.A

(z 27 řešitelů ze 7 základních škol okresu Litoměřice)

GRATULUJEME!

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content