Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Mrkněte, jak nám to všem sluší 🙂

Všehochuť

Děti z prvního stupně si díky svým kamarádům z devátých tříd užily svůj den. Čekalo na ně dopoledne plné soutěží a her, skákací hrad, výletní vláček, spousta dobrůtek a hlavně vynikající zmrzlina Porta Bohemica od paní Kudibálové. Posuďte sami 🙂

Všehochuť

V letošním školním roce byli žáci devátých ročníků z naší školy při přijímacím řízení na střední školy stoprocentně úspěšní.

• na gymnázia se přihlásilo 14 žáků a všichni byli přijati – 100%
  • na střední školy se přihlásilo 35 žáků a všichni byli přijati – 100%
  • na střední školy s talentovými zkouškami 3 žáci a všichni byli přijati – 100%
  • na učební obory se přihlásilo 7 žáků a všichni byli přijati – 100%

Úspěšní byli žáci i pátých tříd, kteří zkoušeli přijímací řízení na víceletá gymnázia. Z celkového počtu 17 uchazečů bylo přijato 7 žáků. Mnoho z nich si však šlo po dohodě s rodiči pouze přijímací řízení vyzkoušet.

Všem budoucím středoškolákům gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů v dalším studiu.

Olympiády a soutěže

Malí i velcí zdravotníci berou 1. místa z kraje a postupují na republiku 18. 6. Držte jim palce 😉
Jsou to borci a Jitka Hrubá jak by smet 😁
VELIKÁ GRATULACE 🎉

Sportovní akce

I v letošním školním roce běžela Masaryčka pro Hospic sv. Štěpána, tentokrát ovšem hned třemi způsoby. První způsob byl klasický, kdy se třídní kolektiv zaregistroval, dostal startovní čísla a běžel.

Druhý způsob byl určen pro děti z druhého stupně, které běh absolvovaly v rámci hodin tělesné výchovy a to nejčastěji v přilehlých Jiráskových sadech.

Třetí způsob byl určen pro nejmenší žáky z prvního stupně.  Pro ně vedení školy společně se správci hřiště vymyslelo zábavnější formu, než je klasický běh, a to překážkovou dráhu s mnoha úkoly v prostoru školní zahrady a přilehlém sportovním areálu. Celá trať byla dlouhá necelých 1200 m a mladí běžci zde museli překonat lávku, prolézt malým otvorem ve stěně, přeskákat hřiště na plážový volejbal, přelézt dětskou horolezeckou stěnu, proběhnout slalom mezi venkovními šachy, zdolat překážku na workoutovém hřišti nebo proběhnout na zahradě vodní stěnou. Ta byla vzhledem k teplému počasí nejvíce lákavá. Většina dětí byla z této zábavné dráhy tak nadšena, že si ji několikrát zopakovala.

Přidaly se i děti třetích tříd na ozdravném pobytu

, které si zaběhly podle fáborků orientační běh.

Nejdůležitější na celé akci ale je, že děti byly seznámeny s jejím smyslem a věděly, proč a pro koho běží a komu dobrovolně věnovaly libovolný finanční příspěvek.

Škola tak tímto způsobem pro litoměřický hospic vybrala bezmála 30 000,-Kč.

Krásného výsledku dosáhly basketbalistky 8. – 9. tříd z Masaryčky, které vybojovaly 1. místo v krajském přeboru v Ústí nad Labem a staly se mistryněmi kraje.

Navázaly tak na své úspěšné starší spolužačky, které získaly v roce 2018 před kamerami ČT 4. místo na Mistrovství ČR v Děčíně (prohra o jeden koš se Strakonicemi!).

Holky podaly velmi dobrý bojovný výkon a postupně porazily FZŠ Ústí nad Labem, Gymnázium V. Hlavatého Louny a Podkrušnohorské gymnázium Most.

Úspěšný tým:

Karolína Krebsová, Jana Vrátilová, Nela Stachová, Klára Lepší, Viky Svobodová a Michaela Titěrová

V úterý 10. 5. se mladší žákyně a žáci naší školy zúčastnili atletické soutěže v Lovosicích – Poháru rozhlasu. Reprezentovali nás dva týmy, které si svými výsledky vybojovaly krásná umístění. Dívky o pouhých 12 bodů skončily na 4. místě a chlapci na krásném 3. místě z 15 škol. V jednotlivých disciplínách se na pomyslných medailových pozicích umístili: Anna Ščučková 3. místo skok daleký a Vojtěch Lehet 2. místo v běhu na 1000 m. Úspěšný byl i štafetový závod jak dívek (Pechatá, Gregorová, Příhodová, Ščučková) 2. místo, tak chlapců (Hort, Knotte, Lehet, Zahálka) 1. místo.

Poděkování v dnešní soutěži, však patří všem!!!

Týmu dívek: Pechatá, Gregorová, Kirschnerová, Ščučková, Příhodová, Antalová, Staňková

Tým chlapců: Lehet, Král, Dvořák T., Hort, Knotte, Kodytek, Kracík, Zahálka, Vocásek

Všehochuť

Ve čtvrtek jsme si na Masaryčce užili báječný projektový den „Masaryčkafest“ inspirovaný Bavorskem. Během dopoledne se pod taktovkou 7. – 9. tříd žáci naší školy mohli seznámit s památkami, kulturou, přírodou a tradicemi této spolkové země i s němčinou jako cizím jazykem.

Ve svých vystoupeních němčináři předvedli, že němčina je zajímavá, krásná, něžná a libozvučná, ale lze si na ní i zlámat jazyk. Poslechnout jsme si mohli pěvecký sbor Bobulky nebo alpské jódlování, zatančit jsme si mohli Watschentanz, shlédli jsme přehlídku symbolů Bavorska a Valpuržinu noc, navštívili nás hráči Bayern München. Na různých stanovištích jsme si potom mohli vyzkoušet alpské lyžování, jízdu v BMW, válení pivního sudu, soutěžní kvíz a mnoho dalšího. Živo bylo i ve výtvarných dílničkách.

V odpoledních hodinách se k nám přidali i rodiče a přátelé a společně jsme mohli ochutnat bavorské speciality, dospělí poklábosili nad tupláčkem a děti řádili dál na čarodějnickém programu, který si pro ně připravila družina.

Všem žákům, kteří se na tomto dni podíleli, patří obrovská poklona a dík! Es war wunderbar!

Všehochuť

V pondělí 2. 5. se třeťáci prošli po našem krásném městě s vynikající paní spisovatelkou a průvodkyní Evou Hotovcovou, která je zábavnou formou seznámila s příběhem tovaryše Matěje a hlavně s místními strašidly. Děti jednotlivá strašidla vždy vyvolaly, a pak je zase kouzelnými slůvky zahnaly pryč.  Moc děkujeme knihovně KHM za tuto krásnou a jedinečnou prohlídku města.