Okresní přebor v šachu

Okresní přebor v šachu

*Na snímku zleva: Hana Turková, Mikuláš Turek, Otakar Trojáček – trenér šachu, Patrik Ott, Otakar Trojáček, Jiří Cepník, Vojtěch Trojáček, Mgr. Jana Trojáčková – asistentka trenéra, Jáchym Plánička, Adam Trejbal, Zdeněk Korf, JUDr. Vladimír Nedvěd – asistent trenéra, Marek Durák, Matěj Kubelka, Leoš Gerstberger

V našem krásném městě Karla Hynka Máchy v Litoměřicích se v pátek 15. listopadu 2013 v sále veslařského klubu na Střeleckém ostrově u Labe uskutečnilo za účasti 13 družstev se 60 hráči okresní kolo přeboru škol družstev v šachu celého litoměřického regionu. Pořadatelem byl místní šachový klub Slavoj Litoměřice za vydatné spolupráce a pomoci Litoměřické šachové školy. Velkého úspěchu dosáhli naši žáci ZŠ Masarykova „A“, kteří se stali vítězi v kategorii 1. – 5. tříd základních škol.

Tímto vítězstvím si družstvo ZŠ Masarykova „A“ ve složení 1. šachovnice Hana Turková 4.A (5 b. z 5), 2. šachovnice Mikuláš Turek 2.A (5 b. z 5), 3. šachovnice Patrik Ott 3.A (4 b. z 5) a 4. šachovnice Otakar Trojáček 5.A (4b. z 5) zajistilo účast v nadcházejícím krajském kole přeboru škol v šachu, které se uskuteční 29. ledna 2014 v Lounech. Naše druhé družstvo ZŠ Masarykova „B“ ve stejné kategorii ve složení 1. šachovnice Jiří Cepník 2.A (2 b. z 5), 2. Šachovnice, Vojtěch Trojáček 2.A (2 b. z 5), 3. šachovnice Jáchym Plánička 1.A (0 b. z 5) a 4. šachovnice Adam Trejbal 1.B (2 b. z 5) si vedlo také statečně a i přes handicap chybějících – nemocných Marka Kadlece 3.B a Vojtěcha Novotného 2.A vybojovalo krásné 4. místo a bylo správnou oporou svým kamarádům a družstvu „A“. Naše další družstvo ZŠ Masarykova „A“ v kategorii 6. – 9. tříd ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnázií ve složení 1. šachovnice Zdeněk Korf 6.A (0 b. ze 4), 2. šachovnice Marek Durák 6.A (2 b. ze 4), 3. šachovnice Matěj Kubelka 6.B (3 b. ze 4), 4. šachovnice Leoš Gerstberger 7.A (2 b. ze 4) se umístilo na 4. místě. O medailovém umístění našich v této kategorii rozhodovalo až poslední možné pomocné hodnocení výsledku na 1. šachovnici. Citelně nám v družstvu starších scházel zkušený a ostřílený lídr a další z tria úspěšné šachové rodiny Turků, Václav Turek 6.B, který taktéž náhle onemocněl. Poděkování za podporu hlavnímu trenérovi a úspěšnou organizaci a přípravu našich reprezentantů patří oběma asistentům, Mgr. Janě Trojáčkové a JUDr. Vladimíru Nedvědovi. Přejeme našim úspěšným reprezentantům, aby s vytrvalou pílí, trpělivou moudrostí v rozhodování o svých tazích a především láskou ke královské hře hráli stále se skutečně opravdovou radostí a pokojem, i v nadcházejícím krajském kole přeboru škol v šachu a úspěšně reprezentovali námi milovanou Masarykovu školičku! Podrobné informace o turnaji včetně fotogalerie naleznete na stránkách http://www.ukss.cz/.

Otakar Trojáček – trenér šachu

Sdílejte tento článek

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content