Edookit

Domů » Pro rodiče » Edookit

Školní informační systém Edookit (FAQ)

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali o změně přihlašování do Edookitu. Nově se budou všichni uživatelé přihlašovat pomocí služby Plus4U Identity Management. Ke změně přistupujeme z důvodu zajištění vyšší bezpečnosti, budoucího rozšiřování obsahu aplikace Edookit a zjednodušení vlastního přihlašování s využitím identity typu Google, Microsoft nebo Apple. Na stránkách Edookitu pro Vás budou připravené podrobné návody a další informace, které Vás provedou celým procesem krok za krokem.

Registrovat se do služby Plus4U bude možné přímo z Edookitu, pomocí jednoduchého registračního formuláře. Tento formulář bude dostupný ze systému Edookit během následujících dnů. Na registraci budete mít čas do 2. 2. 2023. Pokud se zaregistrujete k novému způsobu přihlašování, nebudete se již moci přihlašovat starým způsobem. Plus4U Identity Management umožňuje využití mj. přihlašování pomocí identity 3. strany, popř. dvoufaktorové ověření (tj. nejenom pomocí jména a hesla, ale také např. pomocí SMS nebo autentikátoru). Z důvodu bezpečnosti jsou podporovány vždy 3 poslední verze prohlížečů Mozilla Firefox, Chrome, Safari a Microsoft Edge. Návody, jak správně provést registraci, najdete na zde.

Jak se registrovat do systému skrze pozvánku >>>

Jak rodič vytvoří supervizovaný dětský účet plus4U >>>

Jak získám přístupové údaje do systému?

  • Vaše přístupové údaje Vám budou odeslány školou na Váš mail poté, co bude do systému vložen Váš platný email. Pokud máte problém se do systému připojit, obraťte se prosím na třídního učitele Vašeho dítěte nebo na zástupce ředitele školy.

Můžu své přístupové údaje sdílet s dětmi?

  • V žádném případě prosím neříkejte svým dětem přístupová hesla do systému. Děti mají své vlastní přístupové údaje a účty s omezenými funkcemi.

Kde se mohu do systému připojit?

  • K připojení stačí zařízení s internetem (PC, notebook, mobil). Připojíte se na webové adrese pro rodiče a žáky (odkaz dole). Aplikace pro tablety a mobilní telefony již není podporována.

Musím mít pro každé dítě zvláštní přístup?

  • Ne. Pokud vše funguje správně, vidíte v rámci svého účtu všechny Vaše děti na škole.

Musím psát ještě omluvenky po staru do papírové žákovské, když teď jsou k dispozici elektronické?

  • Do června 2017 by měla být omluvenka i v papírové žk, ale záleží na dohodě s třídním učitelem. Od září 2017 budou papírové žk pro 4. – 9. ročník zrušeny a plně je nahradí elektronická žk.

Jakou platnost má zpráva poslaná v systému Edookit, nahradí např. papírky s žádostí o uvolnění z akce?

  • Jakákoliv zpráva vytvořená a doručená v informačním systému z Vašeho účtu je považována za Vámi elektronicky podepsanou a má tak stejnou platnost jako podepsané uvolňovací papírky nebo omluvenka v papírové ŽK. Proto je důležité nesvěřovat dětem přístupové údaje k účtům rodičů.

Kam se obracet s dotazy ohledně Edookitu?

  • Pokud se jedná o problémy technického rázu, obracejte se na zástupce ředitele, pokud se jedná o osobní údaje Vás nebo dětí pak na příslušného třídního učitele. Pokud potřebujete vysvětlit něco ohledně výuky či klasifikace, obracejte se prosím na konkrétní učitele daných předmětů.

Více informací o systému naleznete zde http://edookit.com/cs

Skip to content