Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Dnes jsme si parádně užili Den dětí. Děkujeme všem, kteří se na něm podíleli. Zmrzlina Porta Bohemica za vynikající zmrzku, hasičům Litoměřice za hromadu pěny, šermířům Soldáti, skákací hrady byly také super a Vám všem, kteří jste darovali drobnosti do obchůdku nebo napekli dobroty do naší kavárničky. A největší dík naším deváťákům, kteří vymysleli a připravili pro své mladší kamarády moc hezké atrakce a soutěže. Dobře nám všem bylo.

Výlety a exkurze

Ve třetím květnovém týdnu vyrazili čtvrťáci do Benecka na svůj dlouho očekávaný ozdravný pobyt. Hotel Bára, její zaměstnanci a celý KRNAP je přivítal s otevřenou náručí a nabídl jim všechny své krásy jak na zlatém podnose. Počasí Krakonoš zařídil luxusní, i jednu bouřku nám předvedl, ale jinak se činil parádně, ostatně i děti si pobyt užívaly, ani sojka mu nemusela žalovat. Všichni jsme si přivezli spoustu parádních zážitků. Děkujeme Krakonoši.

Všehochuť

Masaryčka se v předstihu připojila k oslavám Světového dne pro Fair Trade, které se každoročně slaví druhou květnovou sobotu již tradiční snídaní, ve které lidé vyjadřují podporu pěstitelům ve světě. Protože k dětem ve škole patří spíše svačiny, pojali jsme oslavy v tomto duchu. Krásné počasí, stánky s muffiny a fairtradovými dobrotami, zábava v podobě tematických stanovišť a hudby přispěly k příjemné a pohodové atmosféře celé akce. Děkujeme všem rodičům za podporu v podobě výborných svačinek, stejně tak obětavým organizátorům z řad žáků druhého stupně. Krásně nám bylo!

 

Sportovní akce

Ve středu 10. 5. 2023 se konala atletická soutěž mladších žákyň a žáků. Tým dívek tvořila Karolína Hodysová, Anežka Chlupsová, Markéta Macková, Amálie Moravcová, Klára Smolková, Jana Staňková, Anastazie Svobodová, Viktorie Vilímová a Valentýna Zídková. Dívky skončily na 9. místě (z 19 škol), všechny podávaly pěkné výkony.

Tým chlapců tvořil Adam Bureš, Jan Čistý, Vladimír Hort, Jakub Jirák, Nicolas Kabelka, Adam Maleček, Vendelín Šerák, Richard Hodek a Filip Zahálka. Chlapci skončili na krásném druhém místě (z 18 škol). Kluci dominovali ve štafetě 4x60m 1.místo.

Další skvělé výkony:
– skok daleký V. Hort 2. místo,
– sprint F. Zahálka 3. místo, J. Jirák 5.místo,
– 1000m F. Zahálka 3. místo, A. Bureš 5. místo a další.

Všem zúčastněným gratulujeme ke krásným výsledkům!

Výlety a exkurze

Ačkoliv počasí ukázalo svou nevlídnou tvář, nenechali si žáci 5.A, 6.B a 8.A zkazit výlet do Bavorska. Kromě návštěvy Olympiaparku zaběhli do BMW světa a prozkoumali Allianz Arénu. Po vydatné večeři a zaslouženém odpočinku vyrazili druhý den řádit do Legolandu, kde řada z nich pokořila novou atrakci Mythica🤩🥳🎢🎡🇩🇪 (někteří i opakovaně🤢).

Družina

Prohlédněte si fotogalerii, jaké hezké odpoledne přichystaly naše vychovatelky s pomocí studentek ze střední školy pedagogické.

Olympiády a soutěže

Rok utekl jako voda a naši zdravotníci z Masaryčky, pod odborným vedením Jitky Hrubé, opět uspěli na soutěži a postupují do krajského kola v Semilech. Během soutěže ukázali, že jsou výborně připraveni, z celkových 790 bodů získali 720 bodů, nádherný výsledek. Gratulujeme.

Všehochuť

Děti ze 4.A oslavily Den Země na dopravním hřišti, kde byl pro ně připraven bohatý program od DDM Rozmarýn. Děkujeme.

Všehochuť

Na čtvrťáky čekala velká zkouška, a sice testy a jízdy dle silničních pravidel na kole, aby mohli získat průkaz cyklisty a dokázali, že mohou od 10 let sami na silnici. Bohužel, ne všichni byli v testech úspěšní, ale jízdu zvládli bravurně všichni. Na závěr si vyzkoušeli jízdu na handbiku, která některým závodníkům činila značné problémy a zaparkovali svůj stroj v trávě mimo vozovku 🙂

Přejeme šťastné kilometry na kole nejen v silničním provozu. Děkujeme DDM Rozmarýn za odborné vedení na dopravním hřišti.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

Skip to content